Obrazy, rysunki, a w tle manekiny przystrojone ręcznie malowanymi sukienkami - to wszystko można oglądać na wystawie "Butik Anny", której wernisaż odbył się 1 marca w Galerii ZAWartE.

Autorką prac jest Anna Ciszewska, która sztuką zajmuje się od 10 lat. Ten czas wystarczył, aby malarka wypracowała własny styl. Jaka jest twórczość Anny Ciszewskiej? Jak artystka sama przyznaje wiele maluje, rysuje i szyje na zamówienie, czasem się rozstaje ze swoimi pracami. Najważniejsze jednak, by cieszyli się nimi ludzie. A jest się czym cieszyć, gdyż przepełnione są pozytywną energią i emocjami artystki. Wszystkie dzieła emanują ciepłymi kolorami, miękką kreską pastelową, a modelki zwykle są uśmiechnięte i radosne. Także w olejnych obrazach uliczek i kamieniczek Anna Cieszewska pokazuje wesołe fasady i lekko zaokrąglone kontury. Malarka daleka jest od przedstawiania mrocznych uliczek i ciemnych, nieprzyjemnych zakamarków. Jej twórczość odbiega od stylu ekspresjonistycznego, w którym dominował mrok i ponura atmosfera.

" Na to co znajduje się aktualnie na danej pracy i co jest jej tematem, ma wpływ otaczający mnie świat, rodzina i ludzie z bliskiego kręgu znajomych i jak widać z powyższego tekstu jest to świat pełen barw i radości, pozytywnego nastawienia do życia, który i mnie się udziela, a im więcej radości tym więcej powstaje obrazów z tematami, które w danej chwili wywołały u mnie takie czy inne emocje. Tematyka moich obrazów jest różnorodna, na pewno przeważają konie, jeżeli jest pejzaż to zaraz gdzieś musi pojawić się "ogon", ale tak jak to widać na wystawionych pracach nie stronię od portretów ludzi czy zwierząt, kwiatów, pejzaży i lubię się bawić uliczkami, którym nawet gdy w rzeczywistości są ponure dodaje im barw, przywracam radość.

dalej>>